O mně

Nejvyšší hodnotou mého života je možnost utvářet si sama svou životní cestu. Dělám to, co mě baví, mám cíle, kterým věřím, jsem s těmi, se kterými jsem ráda. Vím, co můžu očekávat od sebe sama, vím, co můžu čekat od druhých. Žiji si svůj  osobitý životní styl. 

Jednou, v době mého mládí, upoutal moji pozornost velký nápis na jednom, dnes již neexistujícím, pivovaru. Stálo tam obrovským písmem "CÍLEM JE BLAHO ČLOVĚKA". Když jsem to četla poprvé, přišlo mně to úsměvné, myslím, ta kombinace pivovaru a blaha. Při dalších shlédnutích jsem ten nápis jen tak registrovala, že tam stále je. Až jednou, v době, kdy se můj život rychle a nečekaně otočil o 180°, a bylo mně velmi "ouzko", přitáhl si ten nápis opět moji pozornost. Jako by mě tak nějak chtěl popostrčit na cestu za tím blahem. Cítila jsem, že pokud chci zase žít šťastný a smysluplný život, musím se na tu cestu vydat. A sama! Že nikdo a nic to za mě udělat nemůže. Jen já sama. Pochopila jsem, že se mohu litovat, žít roli oběti, a nebo se mohu zvednout a jít dál. A tak začala má cesta sebepoznání. Někdy hodně zajímavá, někdy pořádně drsná cesta, která nevratně změnila můj život. Dnes už vím, že všechny ty životní rány, pády, úspěchy i neúspěchy k mému životu patřily a měly smysl. Utvářely můj životní styl, přivedly mě k poznání "kdo jsem", naučily mě tomu nejdůležitějšímu, a to respektu. Respektuji sama sebe, mám respekt ke svým nejbližším, k lidem kolem sebe i k lidem, se kterými pracuji. Někteří z nich jsou teprve na začátku té své "cesty za blahem". Mnozí naopak už vědí, kdo jsou a kam v životě jdou. A tak některé mohu inspirovat já a někteří zase mohou inspirovat mě. 

A jak jste na tom VY? Víte kdo jste a co v životě chcete? Jaké jsou vaše vztahy? Živíte se tím, v čem vynikáte a co vás baví? Dokážete se orientovat v té každodenní obrovské záplavě informací a nabídek a vybrat si pro sebe "to pravé"? Umíte "oddělit zrno od plev"?

Každý člověk je originál, jedinečný a výjimečný. I vy máte svůj vlastní osobitý životní styl a společně můžeme najít k němu klíč. I váš život může být šťastný a smysluplný. Těším se na vás, Irena

PS: ...a o tom pivovaru, který "léta tam stál", se zpívá i v jedné hodně známé písni. Znáte ji? 

9478852-s-posunuty-1802141508.jpg
Top